monitor-1307227_1920

Wszystkim znany jest stosowany podczas rekrutacji Assessment Center, czyli metoda pozwalająca na zebranie informacji o kandydatach dotyczących ich wiedzy, umiejętności, słabych i mocnych stron, reakcji w określonej sytuacji.

Hackathon to pojęcie znajdujące się w obiegu nie od dziś, jednakże mało powszechne i znane tylko tym rekruterom, którzy prowadzą procesy w szeroko rozumianej branży IT.

Nazwa wzięła się z połączenia dwóch słów: hack & marathon. Najprościej można powiedzieć, że jest to sprawdzian umiejętności praktycznych.

Hackathon w wielu firmach służy jako ciekawe rozwiązanie, wspomagające procesy rekrutacyjne. Programiści to osoby specyficzne, posiadające określone umiejętności i wiedzę z zakresu nowoczesnych technologii, to pracownicy którzy stale powinni dążyć do rozwoju. Konkurencja w zawodzie jest ogromna, a „spece od klawiatury” często zapominają o kompetencjach miękkich takich jak kreatywność, komunikatywność.

Hackathony pozwalają kandydatom na wykazanie się w ekstremalnych i zarazem kompleksowych sytuacjach, audytujący zyskują dzięki nim pogląd na kreatywność oraz ogólne pojęcie biznesowe testowanych zespołów.

Obecnie dążąc do jak największej elastyczności, poszukujemy pracowników wysoko wyspecjalizowanych, jednakże mających „pojęcie” o biznesie, zasadach ekonomii, realiach rynku. Te niestandardowe rozwiązania często są kluczem do trafnej rekrutacji, a trwające czasem nawet kilka dni zmagania, pozwolą na praktycznie bezbłędne wyłonienie właściwych pracowników.

Hackathony docierają do coraz szerszego grona przedsiębiorców, na stałe korzystają z nich m.in. Facebook, Microsoft, Coca-Cola, Toyota, Ford.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s