wonder-woman

Dzień kobiet, to okazja do świętowania i refleksji nad tym, że mimo różnic między nami, wszystkie myślimy i czujemy podobnie.

Czego się boi współczesna kobieta? Na to pytanie nie znajdziemy jednej, kompleksowej odpowiedzi. Bo ponoć współczesna kobieta niczego się nie boi, ale…

Dziś kobieta sięga coraz wyżej, wyznacza sobie cele i dąży do realizacji marzeń. Jeśli coś się nie powiedzie, nie poddaje się, próbuje jeszcze raz bo wie, że to jej postawa i czyny ją definiują. Jeśli się podda, będzie określała swoje życie jako pasmo niefortunnych zdarzeń i porażkę, jeśli zwycięży to sukces przełoży się na inne dziedziny jej życia.

Współczesna kobieta spoglądając w swoją przyszłość, stara się wyciągać wnioski płynące z życia jej mamy lub babci. Stara się nie popełnić tych samych błędów, choć często mimowolnie popełnia podobne.

Jedyny lęk jaki ją paraliżuje to lęk przed samotnością, bo choć ta może jej doskwierać, to nigdy nie jest sama. Otoczona ludźmi, często takimi, których wolałaby nigdy nie spotkać.

Co robi współczesna kobieta? Wszystko! Dominuje, zdobywa 8-tysięczniki, nurkuje w głębiach oceanu, zdobywa Nobla, Oskara, ściga się w WRC, podnosi ciężary.

Mimo tych doświadczeń nadal jest kruchą istotą, wyciągającą (często odcięte) ramiona.

Z drugiej jednak strony współczesna kobieta to nie hetera, to żona, mama, córka, siostra, walcząca o dom i ciepło rodzinne. Mimo zmęczenia starająca się o przygotowanie pysznego posiłku. Znajdująca czas na rozmowę, uśmiech, pocałunek i pocieszenie.

Rywalizuje, ale ceni oddanie i szacunek, może ulec perswazji innych, ale wcześniej zaznaczy kto tu rządzi.

I to właśnie jest piękne. Współczesna kobieta to kombinacja uczuć, wiedzy, kolorów, smaków i dźwięków.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s